Kościerski szpital zostanie stermomodernizowany

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 11:14

Pięć pomorskich podmiotów medycznych zostanie docieplonych i zmieni swoje oblicze. Wśród placówek, które w najbliższym czasie zostaną stermomodernizowane, jest też Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Całkowita wartość projektów to ponad 33 mln zł, z czego 24 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przed tygodniem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się podpisanie zostały umowy na dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Pomorskiego na termomodernizację pomorskich podmiotów medycznych. Dofinansowaniem objęte zostaną projekty placówek w Starogardzie Gdańskim, Słupsku, Wejherowie, budynki Poradni Onkologicznej i Zakładu Patomorfologii zlokalizowane w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku oraz w Kościerzynie.

Kościerski projekt obejmie budynek główny szpitala oraz obiekt Zakładu Patomorfologii. W ramach prac termomodernizacyjnych planuje się między innymi docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie dachów i stropodachów, modernizację instalacji elektrycznej w zakresie przystosowania jej do pracy ogniw PV oraz montaż paneli PV.

- Zmodernizowane zostaną dwa budynki użyteczności publicznej, co spowoduje spadek emisji gazów cieplarnianych o 296,34 ton równoważnika CO2/rok, oraz zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych o 875 238,89 kWh/rok - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Całkowita wartość projektów to ponad 33 mln zł, z czego 24 mln zł stanowi dofinansowanie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.