58-latek po raz trzeci zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 11:01
fot. nadesłane

W poniedziałkowe popołudnie w Lizakach policjanci zatrzymali do kontroli VW Caddy, za kierownicą którego siedział, dobrze znany już stróżom prawa, 58-latek. Jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Było to już trzecie w czerwcu zatrzymanie mężczyzny kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek około godziny 13. w Lizakach.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Caddy za kierownicą którego siedział 58-letni mężczyzna. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu kościerskiego wydmuchał 2 promile alkoholu - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, mężczyzna znany jest kościerskim stróżom prawa. Po raz pierwszy został zatrzymany 3 czerwca. Po raz drugi z kolei, w niedzielę 9 czerwca. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie od kierującego toyotą, że kierujący VW Caddy może znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, kierujący VW Caddy wyprzedził go tuż przed rondem, po czym zatrzymał się na krawężniku. Mężczyzna podszedł do samochodu. Od siedzącego w nim mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, również zachowanie wskazywało, że może być on w stanie nietrzeźwości. Na miejsce skierowano policjantów, którzy poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.