Jak wybrać nawigację motocyklową?

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 11:03
fot. nadesłane

Używanie nawigacji podczas jazdy na motocyklu jest niezwykle wygodne - zwłaszcza gdy jesteśmy miłośnikami turystyki motocyklowej, często podróżujemy w kraju i poza jego granicami.

Wielu motocyklistów ma dylemat: kupić nawigację dedykowaną kierowcom motocykli, skorzystać z nawigacji samochodowej, a może wystarczy smartfon wyposażony w GPS? Okazuje się, że funkcjonalna nawigacja na motor sprawdza się znacznie lepiej, niż topowy smartfon. Dlaczego? Urządzenie dedykowane motocyklistom ma zupełnie inne parametry techniczne i wyposażone jest w szereg funkcjonalności, których nie znajdziesz w swoim telefonie.

Po pierwsze - solidna konstrukcja

Jazda w deszczu lub mocnym słońcu zdarza się często, dlatego nawigacja motocyklowa musi być odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na takie parametry jak wodoszczelność oraz odporność na wstrząsy.

Warto sprawdzić, czy w zestawie z nawigacją otrzymujemy solidne akcesoria umożliwiające zamocowanie urządzenia na kierownicy motocykla. W sklepie 4ride.pl znaleźć można kompletne zestawy z uchwytem motocyklowym, uchwytem RAM, kablem USB oraz przewodem zasilającym.

Po drugie - czas działania

Nawigacja uruchomiona na smartfonie diametralnie przyspiesza zużycie baterii. Urządzenie nawigujące dedykowane motocyklistom posiada mocny akumulator, pozwalający na kilkugodzinną pracę bez konieczności podłączenia do zasilania.

Po trzecie - funkcjonalność

Nowoczesne nawigacje motocyklowe posiadają opcję aktualizacji przez Wi-Fi. Modele topowych producentów, na przykład Tom Tom Rider 550, nie tylko nawigują pomiędzy wyznaczonymi punktami na trasie, ale także pomagają zaplanować podróż oferując ponad setkę atrakcyjnych tras na całym świecie. Zaletą tego rozwiązania jest także inteligentny ekran, który może być obsługiwany w rękawicach.

Jeśli nie lubisz ciągle zerkać na ekran urządzenia w czasie jazdy, poszukaj takiego rozwiązania, które umożliwia podłączenie zestawu słuchawkowego. Co więcej, niektóre modele urządzeń nawigacyjnych wyposażono w moduł Bluetooth oraz funkcję ostrzegania o fotoradarach i odcinkowych pomiarach prędkości.

Dużym udogodnieniem nowoczesnej nawigacji motocyklowej jest nie tylko funkcja zapisu stałych tras (np. "Dom", "Praca"), ale także możliwość "wyboru krętej trasy". To kolejna ciekawa opcja, dzięki której dostaniemy się z punktu A do punktu B podziwiając przy okazji spektakularne widoki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nawigacji motocyklowej?

Kupując nawigację motocyklową warto sprawdzić, czy dane urządzenie ma dożywotni dostęp do aktualizowanych map (poszczególni producenci udostępniają mapę kraju, kontynentu lub całego świata). Dodatkowym udogodnieniem dla miłośników turystyki motocyklowej są wskazane na mapach punkty POI (atrakcje turystyczne, stacje paliw, hotele itd.).

Sklep 4ride.pl oferuje świetnej jakości nawigacje motocyklowe takich marek, jak TomTom Rider czy Navitel. Ceny urządzeń nawigacyjnych zaczynają się od kilkuset złotych. Szukasz niezawodnej nawigacji na motocykl, ale nie wiesz, który model sprawdzi się najlepiej? Zajrzyj do sklepu 4ride.pl i poradź się ekspertów, sprawdź -> https://www.4ride.pl/interkomy-navi-kamery/nawigacje-motocyklowe.html

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.