Renault stanęła w poprzek drogi, blokując ruch - miała ponad 3 promile!

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:48

Podczas jazdy, nagle stanęła w poprzek jezdni, blokując ruch w oba kierunki. Zainterweniowali inni uczestnicy ruchu. Okazało się, że kierująca renault 52-letnia mieszkanka Gdańska miała w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu, którego stężenie w organizmie wciąż rosło.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.30 na drodze wojewódzkiej 235 na odcinku Dziemiany - Kalisz.

- Kierująca renault jadąc na trasie Dziemiany - Kalisz nagle stanęła w poprzek drogi, blokując dwa pasy ruchu. Inni uczestnicy ruchu myśląc, że kobiecie coś się stało, podeszli do jej pojazdu. Okazało się, że kobieta najprawdopodobniej jest pijana. Powiadomili więc nas. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Kobietę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchała ponad 3 promile, a stężenie alkoholu wciąż rosło - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Kierującą pojazdem okazała się 52-letnia mieszkanka Gdańska. Policjanci dziękują uczestnikom ruchu za wykazaniem się postawą obywatelską. Po raz kolejny przypominają też, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.