Święto Kolorów w Kościerzynie

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:53
fot. AL

W niedzielne popołudnie w Kościerzynie odbyło się Święto Kolorów. W kościerskim Ogródku Jordanowskim nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

Eksplozja kolorów zwana też świętem kolorów to zwyczaj pochodzący z Indii. Tam odbywa się podczas święta Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna, czyli w okresie lutego i marca.

W ostatnich latach coraz częściej eksplozja kolorów towarzyszy też polskim wydarzeniom i jak widać po frekwencji uczestników tychże spotkań zyskuje spore grono zwolenników. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie Kościerzynie, gdzie w Święcie Kolorów wzięło udział kilkaset osób.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.