OSP Grabowo najlepsze w powiatowych zmaganiach strażaków

sobota, 15 czerwca 2019 r., 15:53
fot. AL

Reprezentanci OSP Grabowo zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy ze Skorzewa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Lubań.

W szranki o tytuł najsprawniejszej i najszybszej stanęły 27 drużyny, w tym sześć żeńskich. Na pierwszy ogień ochotnicy musieli zmierzyć ze sztafetą pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji 20 pozostałych drużyn wyprzedzili druhowie z Radunia, którzy poradzili sobie z zadaniem w 53,26 sekundy. W ćwiczeniu bojowym, gdzie musieli wykazać się szybkością i dobrą współpracą, bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Grabowa. Zadanie ukończyli w 40,20 sekund.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharów. Mistrzem w sporcie pożarniczym powiatu kościerskiego został team OSP Grabowo, który wyprzedził uplasowanych na drugiej pozycji strażaków ze Skorzewa. Na trzecim miejscu podium stanęli ochotnicy z Osowa. Tuż za podium uplasowali się ochotnicy z Wysina, piąte miejsce wywalczyli strażacy z Radunia, z kolei szóste miejsce zajęła drużyna OSP Nowa Karczma.

Wśród drużyn żeńskich w sztafecie pożarniczej zwyciężyły ochotniczki z Lubania, które triumfowały również w ćwiczeniu bojowym. I to też one w ostatecznym rozrachunku uplasowały się na pierwszej pozycji, sięgając tym samym również po główne trofeum w klasyfikacji generalnej.

Do najlepszych drużyn trafiły puchary i nagrody, które wręczali wicestarosta kościerski Piotr Laska, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie st. bryg. Tomasz Klinkosz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie Zbigniew Stencel wraz z dh Wiesławem Kiedrowiczem oraz wójtowie Grzegorz Piechowski i Mirosław Warczak.

Wyniki Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym:

Sztafeta pożarnicza - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Głodowo
3. miejsce - OSP Skorzewo

Ćwiczenie bojowe - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Grabowo
2. miejsce - OSP Skorzewo
3. miejsce - OSP Osowo

Klasyfikacja generalna - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Grabowo
2. miejsce - OSP Skorzewo
3. miejsce - OSP Osowo
4. miejsce - OSP Wysin
5. miejsce - OSP Raduń
6. miejsce - OSP Nowa Karczma

Sztafeta pożarnicza - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Lubań
2. miejsce - OSP Liniewo
3. miejsce - OSP Wysin

Ćwiczenie bojowe - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Lubań
2. miejsce - OSP Kalisz
3. miejsce - OSP Wysin

Klasyfikacja generalna - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Lubań
2. miejsce - OSP Kalisz
3. miejsce - OSP Wysin

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.