Weekend pod znakiem biegów, strażackich zmagań, baniek mydlanych i kolorów

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:18

III Festiwal Biegów Polski Północnej, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP, Letnia Giełda Mam, Festyn Baniek Mydlanych, czy Święto Kolorów w Kościerzynie - to niektóre propozycje do spędzenia czasu w najbliższy weekend w powiecie kościerskim.

Piątek

I Piknik "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa" w Kościerzynie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają mieszkańców Kościerzyny, na piknik rodzinny organizowany w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa", który odbędzie się w piątek 14 czerwca w godzinach od 15. do 18. w parku przy ulicy 8 Marca. W programie: grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, wspaniali animatorzy, rozrywka i zabawa dla całych rodzin.

III Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach
Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad tysiąc zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który już w piątkowy wieczór zostanie zainaugurowany we Wdzydzach. Na dobry początek wystartuje Wdzydzka '15. W sobotnie popołudnie nie zabraknie z kolei występów artystycznych na scenie festiwalowej, Marszu Nordic Walking oraz Biegu Przebierańców. W niedzielę już o godz. 9. zawodnicy podejmą się VII Półmaratonu Stolema na 21 km. Zwieńczeniem festiwalu będzie Kaszubska Mila, czyli 1,6 km, która odbędzie się o godz. 14. W tym dniu Wdzydze gościć będą także dzieci i młodzież i rowerzystów. Biegacze będą mogli się odprężyć podczas profesjonalnego masażu sportowego. Trasy biegowe wiodą po terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami - Juszkami - Wąglikowicami. Ci, którzy pokonają wszystkie dystanse otrzymają tytuł oraz statuetkę Hard Runnera - Kaszubskiego Super Stolema.

Sobota

Letnia Giełda Mam w Kościerzynie
W sobotę, 15 czerwca odbędzie się kolejna edycja Kościerskiej Giełdy Mam. Na Targowisku Miejskim w Kościerzynie będzie można kupić sprzedać nowe lub używane ubrania dziecięce, wózki, foteliki, różne zabawki, gry i książki. Wstęp bezpłatny. W trakcie giełdy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na zakup rożków i pieluch tetrowych dla Oddziału Noworodkowego kościerskiego szpitala. Ponadto będzie można zakupić kawę, herbatę, pyszną lemoniadę oraz ciasto przygotowane specjalnie przez UKS Manta Kościerzyna. Giełda wystartuje o godzinie 9., a zakończy się o 12.

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Kornem
W sobotę na stadionie gminnym w Kornem odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze. Około 35 Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kościerskiego, będzie rywalizować w musztrze, ćwiczeniach bojowych i na torze przeszkód. O tytuł najsprawniejszej drużyny rywalizować będą grupy żeńskie i męskie. Na zakończenie zawodów grochówka i rozdanie nagród. Organizatorami zawodów jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kościerzynie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Niedziela

Rajd Rowerowy wokół jezior Wdzydzkich
Stowarzyszenie Nordic Walking Błękitni Dziemiany oraz Ośrodek Kultury w Dziemianach zapraszają na Rajd Rowerowy wokół jezior Wdzydzkich. Wstęp wolny! Zbiórka przy Gminny Centrum Informacji Turystycznej o godzinie 8., powrót około godziny 20.

Festyn Baniek Mydlanych w Kościerzynie
Już w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15 w ogródku Jordanowskim w Kościerzynie odbędzie się Festyn Baniek Mydlanych. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas z rodziną i znajomymi to nie może Cię tam zabraknąć. W programie: dużo darmowego płynu, darmowe zestawy do tworzenia olbrzymich baniek mydlanych, miliony maleńkich baniek mydlanych, bańkowe chmury, zamykanie w bańkach, dużo konkursów z nagrodami, dmuchane zamki, kolorowe granity i smakołyki, wiele radości i uśmiechu.

Święto Kolorów w Kościerzynie
W niedzielę odbędzie się wielkie kolorowe szaleństwo w Kościerzynie. W programie między innymi muzyka najlepszych didżejów oraz proszki, które nadadzą kolorów całej imprezie. Ponadto w programie:
masa konkursów z fajnymi nagrodami, dla najmłodszych strefa zabaw, kolorowe granity i smakołyki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.