Reklama

Kościerscy ratownicy Mistrzami Polski w ratownictwie wodnym

13/06/2019 11:36
Trzy tytuły Mistrzów Polski wywalczyli zawodnicy PCM Garczyn podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Podwójnym złotym medalistą został Karol Rozgoński. Złoty krążek wywalczyła też Maria Schütz.

W dniach 7-9 czerwca. Na pływalni Floating Arena w Szczecinie odbyły się 53. Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, gdzie wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski.

Po raz pierwszy w historii w zawodach wystartowało czterech zawodników z Kościerzyny, którzy wyróżniali się wynikami podczas zawodów Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego i zostali powołani do 10-osobowej reprezentacji Słupskiego WOPR. Wśród juniorek była to Magdalena Majewska, a wśród młodzików Maria Schütz, Karol Rozgoński i Kacper Brandt. Uczestnicy tradycyjnie już rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: młodzik 12-13 lat, junior młodszy 14-15 lat, junior 16-18 lat i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Mistrzostwa rozpoczęły się od wyścigu na 100m z przeszkodami, gdzie rewelacyjnie spisał się Kacper Brandt uzyskując drugi wynik i zostając tym samym vice mistrzem Polski. W kolejnej konkurencji nasi młodzicy dokonali rzeczy wręcz niebywałej, ponieważ Karol Rozgoński wygrał konkurencję 100m ratowanie manekina w płetwach i został Mistrzem Polski Młodzików, a tuż za nim dopłynął ponownie Kacper Brandt.

Ale sukces chłopaków to nie wszystko, ponieważ Mistrzynią Polski Młodziczek w tej samej konkurencji została Maria Schütz deklasując rywalki i wygrywając o ponad 6 sekund! Pierwszy blok konkurencji zakończył się dla wychowanków sekcji pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn wręcz cudownie. Po przerwie obiadowej kościerscy zawodnicy rywalizowali w konkurencji 50m ratowanie manekina, gdzie Karol Rozgoński wywalczył tym razem brązowy medal, a Kacper Brandt przypłynął tuż za nim na 4 miejscu. W tej konkurencji Maria Schütz zajęła 6 lokatę.

Ostatnią konkurencją dla młodzików było 100m ratowanie manekina z pasem. Jest to konkurencja wymagająca szybkiego pływania w płetwach, ale przede wszystkim doskonałego posługiwania się pasem ratowniczym, aby zapiąć go na manekinie i doholować do mety. Karol Rozgoński zwyciężył o ponad 6 sekund deklasując rywali i zapewniając sobie drugi tytuł Mistrza Polski. W tej konkurencji Maria Schütz przypłynęła na 4 miejscu, a Kacper Brandt na 5 miejscu. Magdalena Majewska wśród juniorów zajmowała miejsca 12, 12, 15, 17 i 19.

nadesłane/Michał Zarach
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    H. Schütz - niezalogowany 2019-06-19 18:57:23

    Panie Michale oto mój mail: [email protected]

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Michał - niezalogowany 2019-06-19 00:07:12

    Bardzo przepraszam, ale tekst został zmieniony. Proszę o podanie maila to wyślę oryginalny tekst.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    H. Schütz - niezalogowany 2019-06-18 22:00:12

    Szanowny Panie Michale, proszę szanować młode zawodniczki i nie przekręcać ich nazwisk. Czyni to już Pan któryś raz z rzędu. Poprawna pisownia nazwiska Marysi wygląda tak: Schütz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości