Otwarcie nowego placu rekreacyjno-sportowego "Dębowy Zakątek" w Osowie

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 09:49
fot. nadesłane/UG Karsin

W piątek, 31 maja przy Szkole Podstawowej w Osowie odbyło się otwarcie nowego placu rekreacyjno-sportowego "Dębowy Zakątek". W uroczystości uczestniczyli: wójt Gminy Karsin Roman Brunke, zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele i dzieci ze szkoły w Osowie.

Dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska imiennie podziękowała wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w powstanie tego placu, a uczniowie nagrodzili ich pamiątkowymi kubkami z wizerunkiem szkoły. Poświęcenia placu dokonał proboszcz parafii w Osowie ks. Mirosław Wensierski. Następnie przyszedł czas na zaplanowane atrakcje, którymi tego dnia były mecz siatkarski nauczyciele - uczniowie, dmuchane zamki dla dzieci i zajęcia taneczne w rytmie zumby. Spontanicznie doszło także do krótkiego meczu w tenisa stołowego między wójtem, a proboszczem. Dla uczestników uroczystości przygotowano też poczęstunek tj. kiełbaski z ogniska, grochówkę i ciasto.

Warto wspomnieć, że nazwa placu nawiązuje do "Dębu Niepodległości" posadzonego w tym miejscu w ubiegłym’’’’ roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na urządzenie placu szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł w ramach realizowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. I.K. Steczkowskiego konkursu "Moja Mała Ojczyzna". Jego celem było aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz poprawy jej estetyki i funkcjonalności. Przygotowaniem wniosku o dofinansowanie zajmowały się wspólnie dyrektor szkoły w Osowie Sylwia Gruchała Więsierska oraz nauczyciel Ewa Plata.

- Zależało nam, aby przekształcić tą nieużytkowaną dotąd przestrzeń w atrakcyjne miejsce, które integruje, skłania do rozmów, daje możliwość różnych form wypoczynku i relaksu - mówi dyrektor SP w Osowie Sylwia Gruchała Więsierska.

- Dziś z wielką satysfakcją stwierdzamy, że cel został osiągnięty. Dzięki zaangażowaniu rodziców i dziadków naszych dzieci oraz druhów strażaków i lokalnych przedsiębiorców udało się zbudować altankę i posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo w Kościerzynie. Zakupiono też ławki i stoły. Powstał w ten sposób niebanalny plac rekreacyjny, ogólnodostępny z takimi urządzeniami jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do gry w warcaby i szachy, ścianka kółko i krzyżyk oraz tor przeszkód z opon. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywności sportowo - rekreacyjnej w "Dębowym Zakątku" - podsumowuje Sylwia Gruchała-Więsierska.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.