Policjant pospieszył z pomocą kaczej rodzinie na obwodnicy

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:11

Kontrolował samochody ciężarowe na kościerskiej obwodnicy. W pewnym momencie zauważył kaczkę wraz z młodymi przechodzącą przez drogę. Wstrzymał ruch i pomógł wrócić kaczej rodzinie na pobocze. Mowa o policjancie kościerskiej drogówki. Kilka dni później funkcjonariusze pomogli trzem szczeniakom.

W środę, 5 czerwca podczas kontrolowania samochodów ciężarowych na kościerskich obwodnicy, funkcjonariusz ruchu drogowego zauważył przechodzącą przez drogę kaczkę wraz z młodymi.

- Policjant wstrzymał ruch i pomógł kaczkom wrócić na pobocze, by mogły bezpiecznie powrócić do jeziora Wierzysko - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, w niedzielne popołudnie policjanci otrzymali z kolei zgłoszenie o trzech szczeniakach znajdujących się w lesie nieopodal Kłobuczyna. O pozostawionych zwierzętach stróżów prawa powiadomili inni kierowcy. Szczenięta przekazano strażnikom gminnym. Ci z kolei przetransportowali je do schroniska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.