Burze, wichury, przewrócone drzewa, zerwane dachy - strażacy interweniowali

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 09:22

W poniedziałkowy wieczór burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, zalanych posesjach i zerwanych dachach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali ponad 90 interwencji, a skutki żywiołu usuwało ponad 200 strażackich zastępów.

Poniedziałkowy wieczór i noc należały do wyjątkowo pracowitych dla kościerskich strażaków. Burze i ulewy, które przeszły nad Kaszubami, wyrządziły wiele szkód. Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, łącznie odnotowano 92 interwencje, najwięcej w gminie Karsin. To również tam strażacy interweniowali przy zerwanych dachach, w tym trzech z budynków mieszkalnych i jednym z budynku gospodarczego. W jednym przypadku porywisty wiatr zerwał całe poszycie dachu.

Ponadto strażackie interwencje dotyczyły głównie zalanych piwnic i posesji oraz powalonych na drogi drzew. Łącznie skutki żywiołu usuwało ponad 200 strażackich zastępów. Zaangażowane były niemal wszystkie jednostki z terenu całego powiatu. Działania trwały od około godziny 21. do północy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.