Zatrzymał się na krawężniku. Miał blisko 3 promile! Zareagował inny kierowca

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 13:06

Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, z dalszej jazdy udało wyeliminować pijanego kierującego VW Caddy, który w niedzielne przedpołudnie zatrzymał się na jednym z kościerskich rond, na krawężniku. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Okazało się, że jest znany stróżom prawa, bo przed tygodniem również został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11.30 na ulicy Leśnej w Kościerzynie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kierującego toyotą, że kierujący VW Caddy może znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, kierujący VW Caddy wyprzedził go tuż przed rondem, po czym zatrzymał się na krawężniku. Mężczyzna podszedł do samochodu. Od siedzącego w nim mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, również zachowanie wskazywało, że może być on w stanie nietrzeźwości - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Na miejsce skierowano policjantów, którzy poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Jak się okazało, 58-latek miał już zatrzymane prawo jazdy. 3 czerwca został zatrzymany również podczas prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - dodaje.

To jednak nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w miniony weekend. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali do kontroli Mercedesa Vita, za kierownica którego siedział 33-latek. Wydmuchał on około 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy kategorii B.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.