Nie żyje 29-latek. który ucieczkę przed policją zakończył pod radiowozem

piątek, 7 czerwca 2019 r., 08:28

Wskutek odniesionych obrażeń, zmarł 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, za którym przed tygodniem wszczęto policyjny pościg. Mężczyzna kierując golfem uciekał przed policjantami ulicami Kościerzyny łamiąc przepisy ruchu drogowego. Ucieczkę zakończył pod kołami radiowozu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje 29-letni mężczyzna, który ucieczkę przed policją zakończył pod kołami radiowozu. Postępowanie w sprawie wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia początkowo prowadziła kościerska prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie wszczęła postępowanie w sprawie spowodowania wypadku, w którym 29-latek odniósł obrażenia ciała. W związku ze śmiercią mężczyzny postępowanie będzie prowadzone w kierunku spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z uwagi na to, że było to zdarzenia z udziałem radiowozu, śledczy sprawdzą prawidłowość działań podjętych przez funkcjonariuszy Policji - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak dodaje, Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie złożyła wniosek o wyłączenie jej z prowadzenia postępowania. Jeszcze w piątek ma zapaść decyzja, która prokuratura zajmie się wyjaśnieniem okoliczności wypadku.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło tuż po północy 1 czerwca. Jak relacjonował rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, policjanci z Kościerzyny w nocy z piątku na sobotę podczas patrolowania zauważyli kierującego volkswagenem golfem, który złamał zakaz ruchu i wjechał w ulicę pod prąd. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę, ten widząc radiowóz zaczął uciekać. Kierujący jechał bardzo szybko i łamał przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie z uciekającego samochodu odpadło koło i pojazd zatrzymał się. Z samochodu wybiegli kierowca i dwóch pasażerów. Jeden z nich uderzył o drzwi radiowozu i przewrócił się. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał pogotowie.

Drugi z funkcjonariuszy pobiegł za pasażerami. Po krótkim pościgu zatrzymał jednego z nich, 19-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, został przewieziony do szpitala. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że prowadził pojazd pomimo zakazu najprawdopodobniej był nietrzeźwy.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.