Trzy wypadki - trzy osoby w szpitalu

środa, 5 czerwca 2019 r., 09:07

We wtorek na drogach powiatu kościerskiego doszło aż do trzech zdarzeń drogowych, wskutek których do szpitala przetransportowano łącznie trzy osoby. Dwukrotnie służby interweniowały na terenie miasta i raz na trasie Korne-Chojnice.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 13. na ulicy Drogowców w Kościerzynie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca fordem mieszkanka powiatu kartuskiego wyjeżdżając z ulicy Budowlańców nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Drogowców fordowi, w wyniku czego uderzyła w jego bok. Wskutek tego kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kierującego fordem z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Trzy godziny później służby interweniowały na ulicy Gdańskiej w Kościerzynie.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem 35-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 34-letniej rowerzystce znajdującej się na przejeździe rowerowym. Wskutek zdarzenia rowerzystka trafiła do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje asp. Piotr Kwidziński.

Do trzeciego zdarzenia doszło z kolei na drodze wojewódzkiej DW 235 na trasie Korne-Chojnice. Jak podaje kościerska policja, kierujący BMW 20-latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń 20-latka przetransportowano do szpitala.

Szczegółowe okoliczności wszystkich tych zdarzeń wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.