W niedzielę na pływalni SOSiR w Słupsku odbyła się 2. Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, gdzie wystartowało ponad 120 zawodników ze Słupska, Wejherowa, Gdańska, Bytowa, Ustki, Wągrowca, Ostrołęki i Kościerzyny.
Uczestnicy tradycyjnie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: młodzik 12-13 lat, junior młodszy 14-15 lat, junior 16-18 lat i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn.
Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych(100m ratowanie manekina w płetwach, 100m z przeszkodami i 50m manekin) oraz w sztafecie 4x25m holowanie manekina.
Największym sukcesem mogą pochwalić się dwaj nasi młodzicy: Karol Rozgoński i Kacper Brandt, którzy we wszystkich konkurencjach zajmowali najwyższe miejsca podium.
Nasi medaliści:
W sztafecie zwyciężyła zarówno sztafeta młodzik dziewczyn i chłopców.
Warto nadmienić, że bardzo blisko podium byli: junior młodszy - Emilia Czajkowska 4 i 7 miejsce, Jan Gromowski 5 i 6 miejsce, junior - Natalia Maciak 5 miejsce, Konrad Etmański również 5 miejsce.
Po raz pierwszy kościerska ekipa pojechała aż w 19-osobowym składzie razem z kilkuosobowym fanklubem rodziców. Warto dodać, że ekipa z Kościerzyny pięknie się zaprezentowała na otwarciu zawodów, ponieważ wszyscy otrzymali nowe koszulki zakupione ze środków Urzędu Miasta w Kościerzynie.
Najważniejszą jednak wiadomością jest fakt, że po dwóch rundach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego wyłoniona została reprezentacja Słupskiego WOPR na Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym 7-9 czerwca w Szczecinie. Wśród powołanych znaleźli się również kościerscy zawodnicy, a są to: Karol Rozgoński, Kacper Brandt i Maria Schutz wśród młodzików oraz Magdalena Majewska wśród juniorów.
nadesłane/Michał Zarach
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze