Kościerzyna. Hodował w domu marihuanę

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 12:23

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, u którego w domu kościerscy funkcjonariusze ujawnili roślin konopi indyjskiej. Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę.

W niedzielę, 2 czerwca kościerscy kryminalni otrzymali informację o tym, że wskazany przez zawiadamiającego mężczyzna może posiadać narkotyki.

- Na jednej ze stacji w powiecie kościerskim zatrzymano 30-letniego mężczyznę, a następnie wraz z nim funkcjonariusze pojechali do jego domu. Tam ujawniono osiem roślin konopi indyjskiej. Mężczyzna został zatrzymany i po wykonaniu z nim czynności postawiono mu zarzut - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, 30-latek odpowie z art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a więc "kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.