KaszebeRunda 2019 - Kolarska Duma Kaszub wystartowała

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 09:43
fot. AL

Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji KaszebeRunda 2019. Zmagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 200 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

KaszebeRunda to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Jest to jeden z nielicznych rajdów, w którym nie liczy się zwycięstwo, a happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje.

Z roku na rok Kolarska Duma Kaszub przyciąga coraz większą liczbę zawodników. W tym roku na starcie pojawiło się ponad dwa tysiące osób nie tylko z Pomorza, ale także z innych zakątków naszego kraju.

Zawodnicy wyruszyli w jedną z trzech przygotowanych tras (65 km, 125 km, 200km), a każda z nich wiedzie po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Co więcej, trasy zaplanowano tak, aby wysiłek włożony w ich pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy kolarze przemierzą drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne i krainę kaszubskich jezior.

Na trasie na uczestników maratonu czekają też punkty regeneracyjne, czyli tzw. bufety o przygotowanie których zadbały między innymi koła gospodyń wiejskich. Rowerzyści mają więc okazję zasmakować w regionalnych potrawach.

Metą maratonu dla wszystkich tras będzie kościerski Rynek, gdzie na zawodników czekać będą medale, nagrody i inne atrakcje.

Nad bezpieczeństwem uczestników KaszebeRunda czuwają strażacy i policjanci.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.