Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku

wtorek, 28 maja 2019 r., 15:11
fot. AL

We wtorek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

Tegoroczne pomorskie święto strażaków odbyło się w Gdańsku. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w Bazylice Mariackiej. Po nabożeństwie strażacy przemaszerowali przed Dwór Artusa, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, w których uczestniczył między innymi zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Arkadiusz Biskup.

Wszystkich zgromadzonych powitał Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku nadbryg. Tomasz Komoszyński. Tradycyjnie uroczystość była doskonałą okazją, by odznaczyć i wyróżnić strażaków za ich codzienny trud wkładany w ratowanie życia i mienia ludzkiego. Łącznie odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i strażaków-ochotników. Wśród zasłużonych nie zabrakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz aktywność w służbie społeczeństwu nadał:

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę:
mł. asp. Krystianowi Zblewskiemu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w uznaniu osiągnięć na rzecz ochrony przeciwpożarowej, nadał:

Brązową Odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej":
st. kpt. Markowi Szwaba
asp. sztab. Krzysztofowi Pobłockiemu
druhowi Arielowi Mientkiemu z OSP Wdzydze Tucholskie
druhowi Piotrowi Nakielskiemu z OSP Dziemiany
druhowi Jackowi Pfeiffer z OSP Stara Kiszewa
druhowi Wiesławowi Sochaczewskiemu z OSP Korne
druhowi Robertowi Gliszczyńskiemu z OSP Lipusz
Krzysztofowi Brzoskowskiemu - szefowi PCZK
st. ogn. Maciejowi Kosieckiemu
st. asp. Zygmuntowi Jereczkowi
st. ogn. Dawidowi Narlochowi
st. ogn. Tadeuszowi Zaworskiemu
ogn. Janowi Hiller

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, za osiągnięcia w służbie nadał Dyplom Komendanta Głównego PSP:
kpt. Rafałowi Duzowskiemu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński z okazji Dnia Strażaka wyróżnił nagrodą finansową:
mł. asp. Daniela Wykę

Awans na stopień brygadiera otrzymał:
mł. bryg. Janusz Kobiela

Awans na stopień starszego kapitana otrzymał:
kpt. Marek Pruszak

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.