Rozpoczęły się prace nad urządzaniem placu "Dębowy zakątek" w Osowie

środa, 22 maja 2019 r., 10:04
fot. nadesłane/UG Karsin

Przy Szkole Podstawowej w Osowie rozpoczęły się prace związane z urządzaniem placu "Dębowy zakątek", na który gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji BGK w ramach konkursu "Moja Mała Ojczyzna". Celem konkursu było aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków i druhów strażaków udało się już posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo w Kościerzynie. Przedsiębiorstwa działające na terenie gminy Karsin: DREWAR i SYLVA pomogły przygotować materiał na budowę altanki edukacyjnej. Zakupiono też ławki, stoły oraz zaplanowany sprzęt, który w najbliższym czasie zostanie zamontowany.

W dniu 31 maja planowane jest uroczyste otwarcie placu połączone z obchodami Dnia Dziecka.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.