Kościerzyna. 20-latek jechał BMW bez uprawnień

środa, 22 maja 2019 r., 09:59

Wizytą w sądzie zakończy wtorkową przejażdżkę BMW 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, mimo iż nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 14.30 na ulicy Budowlanych w Kościerzynie. Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, za kierownicą którego siedział 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z tym odpowie za jazdę samochodem bez uprawnień. Jego samochód zabezpieczono na parkingu.

Dodajmy, że zgonie z art. 94 kodeksu wykroczeń, na kierowcę zostanie nałożona grzywna od 20 do 5000 złotych. Bonusem może być tymczasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego długość ustala sąd.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.