Był poszukiwany przez sąd. Wpadł, bo wycinał i kradł drewno z prywatnej działki

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:19
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Przez kilka miesięcy dokonywał wycinki drzew i kradzieży drewna z prywatnej działki. Gdy poszkodowana zorientowała się, że jest okradana, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop 44-latka. Jak się okazało, był on też poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Z kościerskiej komendy trafił wprost do zakładu karnego.

W poniedziałek dyżurny kościerskiej komendy został poinformowany o tym, że z jednej z prywatnych działek w miejscowości Wysin nieznany sprawca dokonał wyrębu i kradzieży znajdujących się na niej różnych gatunków drzew.

- Zgłaszająca wstępnie oszacowała straty na kwotę powyżej 500 złotych. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że sprawcą przestępstwa prawdopodobnie jest 44-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przez kilka miesięcy dokonywał wycinki drzew, które odsprzedał twierdząc, że stanowi jego własność - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, od dłuższego czasu mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.