Wszedł do cudzego mieszkania i ukradł portfel

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który usłyszał zarzut kradzieży portfela i posługiwania się skradzioną karta bankomatową. Mężczyzna na początku maja wszedł do jednego z mieszkań w mieście, skąd dokonał kradzieży.

- 24-letni mężczyzna wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego, wszedł do otwartego mieszkania i zabrał portfel. Jego łupem padł nie tylko portfel, ale również pieniądze, dokumenty, karty bankomatowe i kluczyki. Łączna suma strat została oszacowana na ponad 1,3 tys. złotych. Kościerscy kryminalni uzyskali informację, że sprawcą może być 24-letni mieszkaniec naszego powiatu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiego policji.

- Jak ustalili, mężczyzna w najbliższym czasie miał przebywać na terenie Kościerzyny. Policjanci ustalili, że mężczyzna posługiwał się kartą bankomatową. 24-latek trafił do kościerskiej komendy, gdzie śledczy postawili mu zarzuty - dodaje.

Przestępstwo, którego miał dopuścić się 24-latek, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.