Kościerzyna. Zderzenia busa z wozem strażackim

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:46
fot. AL

We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały w Kościerzynie, gdzie na wiadukcie doszło do zderzenia busa z wozem strażackim. Kierujący busem trafił do szpitala. Wóz strażacki należał do osoby prywatnej.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10. na wiadukcie w Kościerzynie.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW LT 43-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z przeciwległego kierunku ciężarowym mercedesem, który kierował 20-letni mężczyzna - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Kierujący busem w wyniku doznanych obrażeń trafił do szpitala. Mercedes - wóz strażacki należał do osoby prywatnej. Z uwagi na to, że samochód posiadał sygnalizację świetlną i dźwiękową, poruszający się nim kierowca może odpowiedzieć za wykroczenie drogowe.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.