Piknik historyczny z inscenizacją Bitwy pod Łubianą

niedziela, 19 maja 2019 r., 17:57
fot. AL

Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Łubiany. Odbył się tam Piknik Patriotyczny, który tradycyjnie zwieńczyła inscenizacja Boju pod Łubianą.

Uroczysta msza św., apel poległych, pieszy rajd, Bieg Żołnierzy Wyklętych, turniej piłki nożnej - tak zainaugurowano niedzielny Patriotyczny Piknik w Łubianie. Przez całe popołudnie trwały zaś konkursy, konkurencje sportowe oraz można było skorzystać ze zjeżdżalni.

Jak na festyn patriotyczny przystało nie zabrakło też bardziej historycznych atrakcji. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć inscenizację akcji partyzanckiej, natomiast punktem kulminacyjnym imprezy była inscenizacja "Bitwy pod Łubianą" w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych.

Dobrej zabawy nie popsuła nawet kapryśna, deszczowa pogoda.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.