Kino plenerowe i piknik historyczny już w weekend w Łubianie

piątek, 17 maja 2019 r., 13:06

Morze atrakcji i to zarówno dla miłośników historycznych ciekawostek, jak i lubiących sportową rywalizację i rodzinną zabawę czeka już w najbliższą niedzielę w Łubianie. Odbędzie się tam Festyn Patriotyczny połączony z inscenizacją Bitwy pod Łubianą. Z kolei już w sobotę organizatorzy zapraszają na kino plenerowe!

W tym roku aż na dwudniowe rodzinne świętowanie zapraszają organizatorzy dorocznego festynu patriotycznego w Łubianie. W sobotę na godzinę 21. zaplanowano kino plenerowe. Jego uczestnicy będą mogli obejrzeć film "Piotruś Królik" lub inny film wybrany przez widzów. (przy bloku Kościerska 10 w Łubianie). W razie niepogody projekcja filmu odbędzie się w szkole.

Niedzielny festyn tradycyjnie zainauguruje msza św. w kościele parafialnym w Łubianie o godz. 11.00. Tuż po niej odbędzie się uroczysty apel poległych przy przykościelnym obelisku. O 12.15 chętni wyruszą w pieszy rajd po Łubianie. Każdy z uczestników będzie musiał pokonać dystans 3,5 km, a na nim odwiedzić wyznaczano punkty. Uczestnicy będą mogli popisać się swoją wiedzą historyczną, sprawnością strzelecką i pierwszą pomocą przedmedyczną. Na każdego uczestnika będzie czekała koszulka oraz wyjątkowy medal, a na najlepszych nagrody rzeczowe.

Między godz. 12.30 a 14.00 na miejscowym Orliku odbędzie się rywalizacja w piłkę nożną. Chętne 5/6 -osobowe drużyny mogą zapisać się także w dzień turnieju. O godzinie 14. sprinterzy pobiegną w "Biegu Żołnierzy Wyklętych". Będą musieli pokonać dokładnie 1963 metry. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają koszulki i medale.

Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, pary zaś będą mogły spróbować swoich sił w konkursie rzutu jajkiem na odległość. Ponadto wokół sceny i obozowiska grup rekonstrukcyjnych będą odbywały się różnorakie konkursy różnych specjalności. Można będzie skorzystać z darmowych zjeżdżalni i ścianek wspinaczkowych dla najmłodszych. Zupa i kiełbaska z ogniska dla wszystkich.

Jak na festyn patriotyczny przystało nie zabraknie też bardziej historycznych atrakcji. Pierwszą z nich zaplanowano na godzinę 15. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja "Bitwy pod Łubianą" oraz losów żołnierzy "Gryfa", gdy nastała tzw. Władza Ludowa w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się poniżej.

Program imprezy:
11.00 - Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana w Łubianie
12.00 - Uroczysty apel poległych przy kościele parafialnym przy obelisku
12.15 - Rajd pieszy po Łubianie (zapisy przy kościele)
12.30 - 14.00 - Turniej Piłki Nożnej na Orliku zapisy u B. Skierawskiego
14.20 - konkurs plastyczny dla dzieci
14.30 - bieg Żołnierzy Wyklętych (1963 m) - medale i koszulki dla każdego uczestnika
15.00 - inscenizacja akcji partyzanckiej
15.30 - konkurs rzutu jajkiem na odległość w parach
16. Inscenizacja bitwy pod Łubianą
17.30 - Podsumowanie rajdu, konkursu plastycznego, piłkarskiego i rajdu po Łubianie
18.00 - Zakończenie obchodów

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.