Aktywni, zaradni, samodzielni - nowy projekt ŚDS "Jesteśmy dla Ciebie"

piątek, 17 maja 2019 r., 09:41
fot. nadesłane

"Aktywni - zaradni - samodzielni. Szansa na rozwój dorosłych osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem ciekawych metod terapeutycznych" - nowy projekt realizowany w Środowiskowym Domu Samopomoc "Jesteśmy dla Ciebie". Dzięki temu podopieczni placówki skorzystają między innymi z warsztatów gry na bębnach afrykańskich, zajęć z jogi, hipoterapii, czy masażu.

Gdańska Fundacja Dobroczynności dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu "Szansa- Rozwój-Niezależność w kwietniu rozpoczęła realizację projektu pt. "Aktywni- zaradni- samodzielni. Szansa na rozwój dorosłych osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem ciekawych metod terapeutycznych".

- Projekt skierowany jest do 19 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie. Celem jest podtrzymanie posiadanych i rozwinięcie nowych umiejętności w zakresie samodzielnego funkcjonowania. Realizacja przedsięwzięcia obejmuje łącznie okres trzech lat. Zajęcia i warsztaty odbywać się będą do marca 2022 roku - informuje Gdańska Fundacja Dobroczynności.

Jak dodaje, w ramach zadania uczestnicy po zakończeniu planowych zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy skorzystają z bardzo ciekawych form wsparcia, które pozwolą na rozwój kompetencji niezbędnych w samodzielnym życiu na miarę własnych możliwości. Od kwietnia br. do końca marca 2010 roku skorzystają z warsztatów gry na bębnach afrykańskich, zajęć jogi z relaksacją, hipoterapii, warsztatów ceramicznych, masażu z wykorzystaniem technik Bowena, treningów mieszkaniowych. Zadanie wspiera trzech młodych wolontariuszy.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.