Szatarpy. 37-latek stracił prawo jazdy

czwartek, 16 maja 2019 r., 09:21

Zatrzymaniem prawa jazdy, a niedługo także wizytą w sądzie zakończyła się dla 37-latka środowa przejażdżka Audi A4. Mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło w środę w miejscowości Szatarpy. jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego Audi A4, za kierownicą którego siedział 37-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mężczyzna wydmuchał około promil alkoholu. 37-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.