LOT ,,Serce kaszub'' na Pikniku nad Odrą w Szczecinie

środa, 15 maja 2019 r., 11:24
fot. nadesłane

W miniony weekend Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub'' uczestniczyła w największej imprezie turystycznej Pomorza Zachodniego - Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Impreza organizowana jest na Wałach Chrobrego - w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.

Tradycyjnie, w tym punkcie spotkali się wielbiciele aktywnego wypoczynku, podróży, dobrych smaków i zdrowego trybu życia. To niezwykłe wydarzenie co roku gromadzi blisko 50 tysięcy gości z różnych zakątków Polski i Europy oraz 200 wystawców.

Jedną z głównych atrakcji Pikniku są targi turystyczne MARKET TOUR, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku. Pośród wystawców były: hotele, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym. Promowały się również całe regiony z Polski i zagranicy.

Podczas dwóch dni targowych na stoisku LOT ,,Serce Kaszub’’ można było zapoznać się z ofertą wypoczynku na Kaszubach, największymi atrakcjami turystycznymi, walorami krajobrazowymi i dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Partnerami wyjazdu byli członkowie stowarzyszenia: Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne ,,Kościerska Chata'' reprezentowane przez Prezesa - Halinę Rogińską oraz Karola Bober z Lipusza. Poza barwnymi broszurami promocyjnymi na stoisku LOT ,,Serce Kaszub" można było zasmakować regionalnej, kaszubskiej kuchni. Żurawina z Kaszub ucierana na surowo, syrop z mniszka lekarskiego, przetwory z runa leśnego, kilka rodzajów domowego chleba, tradycyjne wafle pieczone na węglach - to tylko niektóre smaki z Kaszub, jakie mogli poznać odwiedzający stoisko.

Propozycje zorganizowanych wyjazdów, jak również inspiracje do samodzielnych wypraw i podróży na nadchodzący sezon wakacyjny okazały się cieszyć dużym zainteresowaniem, a różnorodna oferta bazy noclegowej sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

nadesłane/Lidia Narloch/LOT Serce Kaszub

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.