Gostomko. Straż rybacka zatrzymała kłusownika

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 10:34
fot. nadesłane

W piątkowy poranek, około godziny 5.30 na rzece Borowa w okolicach miejscowości Gostomko (gm. Lipusz Społeczna) Straż Rybacka powiatu kościerskiego wraz z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Kościerzynie ujęli na gorącym uczynku sprawcę kłusownictwa, którym okazał się mieszkaniec powiatu kościerskiego.

Strażnicy podczas patrolu zauważyli w wodzie narzędzie kłusownicze typu żak, a następnie podjęli obserwację tego miejsca z ukrycia.

- Po godzinie 5. nad ranem od strony obserwowanego miejsca pojawił się mężczyzna, który przebrał się w spodnie wędkarskie, po czym wszedł do koryta rzeki. Następnie podszedł do zastawionego żaka i zaczął go podejmować. Czynność tą wykonywał bardzo sprawnie i umiejętnie, jednocześnie rozglądając się dookoła czy nikt nie nadchodzi - relacjonuje Komendant Powiatowy SSR Powiatu Kościerskiego.

- Miejsce, w którym zastawiony był żak, obserwowaliśmy wraz ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej od około półtorej miesiąca, gdyż wcześniej również były w tym miejscu zastawiane narzędzia kłusownicze. Szczęście uśmiechnęło się dopiero w piątek - dodaje.

Mężczyźnie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.