Ubezpieczasz swój dom? Pamiętaj! Ubezpieczenie nie działa bez ważnego przeglądu kominiarskiego!

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Bez ważnego przeglądu kominiarskiego nie działa również ubezpieczenie domu. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

Obowiązek, który daje gwarancję bezpieczeństwa

- Dosyć często zdarza się, że ludzie nie pamiętają o czyszczeniu kominów. Skutki takiego podejścia mogą być bardzo niebezpieczne. Może dojść do pożaru sadzy lub pęknięcia i rozszczelnienia komina, naprawa wiąże się z dużymi kosztami - to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Profesjonalne czyszczenie komina kosztuje od 50 - 150 zł. Niewielki koszt, który daje nam gwarancję bezpieczeństwa - wyjaśnia Mateusz Grzenkowicz, mistrz kominiarski reprezentujący firmę Z.U.K."KOMINIARZ" s.c.

Jak wynika z ustawy, w przypadku, gdy spalane jest paliwo stałe, przewody kominowe powinny być czyszczone cztery razy do roku. Właściciele obiektów opalanych paliwem płynnym, z takiego obowiązku powinni wywiązywać się dwa razy w roku. Wciąż jednak mentalność jest taka, że te obowiązki schodzą na dalszy plan. Ta nierozwaga może skutkować karą grzywny, bądź co gorsza pożarem sadzy.

Warto zaufać profesjonalistom

Zakład Usług Kominiarskich "KOMINIARZ" s.c. z Mezowa, to firma z wieloletnim doświadczeniem, która jest kontynuatorem chlubnych tradycji kominiarstwa rodzinnego, mających początek w XIX wieku. Mateusz Grzenkowicz, współwłaściciel firmy, jest jedenastym kominiarzem i szóstym pokoleniem kominiarzy w rodzinie Majewskich. Pasjonat zawodu, który nadaje firmie nowoczesny charakter. Więcej informacji na jej temat, można znaleźć na facebookowym profilu.

Zakład Usług Kominiarskich "KOMINIARZ" s.c. swoim klientom oferuje:

- Przeglądy
- Odbiory
- Opinie
- Czyszczenia
- Czyszczenia mechaniczne
- Frezowanie
- Uszczelnianie metodą szlamowania
- Montaż wkładów stalowych i
ceramicznych

Firma współpracuje z osobami prywatnymi, spółdzielniami oraz wspólnotami mieszkaniowymi, a także z administracjami. Kominiarze dojeżdżają do klientów powiatów kartuskiego, kościerskiego oraz Trójmiasta

Dane kontaktowe:

Zakład Usług Kominiarskich "KOMINIARZ" s.c.
83-307 Kiełpino
Mezowo, ul. Piaskowa 3
www.kominiarz.kartuzy.pl
tel.biuro: 601 799 997
tel.kom: 601 877 880

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.