OSP Kłobuczyno najlepsze w gminnym sporcie pożarniczym

sobota, 11 maja 2019 r., 15:30
fot. AL

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie po raz kolejny zorganizowano gminny piknik strażacki. Zgodnie z tradycją świętowanie z okazji niedawnego Dnia Strażaka połączono z zawodami w sporcie pożarniczym, w których wzięło udział osiem jednostek OSP z terenu gminy Kościerzyna. W tym roku najlepsi okazali się strażacy z Kłobuczyna.

Tradycyjnie w sztafecie i ćwiczeniu bojowym zmierzyli się ochotnicy z terenu gminy Kościerzyna. O miano najsprawniejszej drużyny walczyło osiem jednostek OSP ze : Skorzewa, Kalisk, Kłobuczyna, Kornego, Wielkiego Klincza, Łubiany i Dobrogoszczy oraz strażacy z Gostomia, którzy rywalizowali w grupie jednostek typu M.

W sztafecie równych sobie nie mieli druhowie z Kłobuczyna, którzy ukończyli konkurencję z czasem 49,21 s. Z kolei w kolejnym zadaniu, a więc ćwiczeniu bojowym najlepsi okazali się ochotnicy ze Skorzewa. W ostatecznej klasyfikacji puchar zwycięzców wznieśli strażacy z Kłobuczyna. Na drugim miejscu na podium stanęli ochotnicy ze Skorzewa, a trzecim Kornego.

Wszyscy ci, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie do Garczyna mogli nie tylko podziwiać strażaków w sporcie pożarniczym, ale zobaczyć też ich zmagania w podnoszeniu ciężarów, rzucie kulą, czy przeciąganiu liną.

Wyniki Zawodów Sportowo-Pożarniczym Gminy Kościerzyna

Sztafeta pożarnicza:
1. miejsce - OSP Kłobuczyno
2. miejsce - OSP Wielki Klincz
3. miejsce - OSP Dobrogoszcz
4. miejsce - OSP Skorzewo
5. miejsce - OSP Łubiana
6. miejsce - OSP Korne
7. miejsce - OSP Kaliska

Ćwiczenie bojowe:
1. miejsce - OSP Skorzewo
2. miejsce - OSP Kłobuczyno
3. miejsce - OSP Kaliska
4. miejsce - OSP Korne
5. miejsce - OSP Wielki Klincz
6. miejsce - OSP Łubiana
7. miejsce - OSP Dobrogoszcz

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce - OSP Kłobuczyno
2. miejsce - OSP Skorzewo
3. miejsce - OSP Korne
4. miejsce - OSP Wielki Klincz
5. miejsce - OSP Kaliska
6. miejsce - OSP Łubiana
7. miejsce - OSP Dobrogoszcz

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.