Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu

piątek, 10 maja 2019 r., 10:29
fot. nadesłane/UG Karsin

W sobotę, 4 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości w gminie. Tym razem gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.

Zbiórka strażaków odbyła się przy skrzyżowaniu ulic Derdowskiego i Chełmickiej w Wielu, skąd korowód pod przewodnictwem Komendanta Gminnego OSP druha Krzysztofa Datta oraz przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Osowo wyruszył ulicą Ks. Pułkownika Wryczy w kierunku wielewskiego kościoła.

Mszę świętą w intencji strażaków sprawował proboszcz Ks. Jan Flisikowski przy koncelebrze proboszcza parafii w Osowie Ks. Mirosława Wensierskiego oraz Ks. Kanonika Franciszka Stosika. W okolicznościowej homilii Ks. Proboszcz podziękował strażakom za ich codzienną, bezinteresowną służbę. Po mszy pododdziały strażackie przemaszerowały do miejscowego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Zebranych na sali gości i strażaków przywitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Roman Brunke. Złożył wszystkim strażakom życzenia, a przedstawicielom zaprzyjaźnionych firm i organizacji podziękowania.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń. Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczono druha Radosława Filipiaka, Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczono druha Ariela Mientkiego, natomiast odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymał druh Grzegorz Studziński. Na zakończenie wszyscy zasiedli do przygotowanego poczęstunku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.