Weekend pod znakiem gali boksu, strażackiej rywalizaji i makiet kolejowych

czwartek, 9 maja 2019 r., 13:03

Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna", Gminny Piknik Strażacki w Garczynie, czy Wystawa Makiet Kolejowych w Lipuszu - to weekendowe propozycje wydarzeń w powiecie kościerskim.

Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna"!

Już po raz drugi kościerska "Sokolnia" na klika godzin zamieni się w arenę walk bokserskich. W piątek 10 maja na hali sportowej w Kościerzynie odbędzie się Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna". Dodatkowo emocje kibiców rozgrzeje turniej królewskiej kategorii wagowej. Podczas gali, w czterech starciach, wystąpi ośmiu zawodników: Krystian Arndt, Jakub Sosiński, Kacper Meyna, Michał Bołoz, Paweł Sowik, Roger Hryniuk, Mateusz Cielepała oraz Mateusz Figiel. Główną nagrodą turnieju jest 100. 000 zł oraz kontrakt z grupą Rocky Boxing Night. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Tawerna Żeglarska w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend 10-11 maja. W piątek koncertuje Szantomas, czyli Tomek Kuręda & Goście (Tomek zaprezentuje nam szerokie spektrum od poezji śpiewanej przez szanty, również wdzydzkie po rock i blues.). W sobotę z kolei na scenie pojawi się Zespół La BaNdA (Zespół coverowy z Bydgoszczy wykona znane piosenki polskie i zagraniczne we własnych, żywiołowych interpretacjach. Głos wokalistki o bluesowym zacięciu okraszają nietuzinkowe brzmienia i rytmy. Usłyszymy niekonwencjonalne instrumenty perkusyjne takie jak balafon i cajon, co jest domeną tego składu. Malwina Figat- wokal gitara, Przemek Kubski - wokal, cajon, balafon. Michał Biechowski - bas). Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21. Wstęp wolny.

Gminny Piknik Strażacki w Garczynie
W sobotę 11 maja o godzinie 9 w PCM Garczyn odbędzie się Gminny Piknik Strażacki. W programie: sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe jednostek OSP, przeciąganie liny, wyciskanie ciężarka oraz pchnięcie kulą. Przyjdź cała rodziną i baw się z gminą Kościerzyna.

Wystawa Makiet Kolejowych w Lipuszu
Miłośnicy kolei i nie tylko w dniach 11 - 12 maja będą mogli obejrzeć niezwykłą wystawę Makiet Kolejowych. Wystawę w miniaturze wykonał Sopocki Klubu Modelarzy Kolejowych. Oprócz miniaturowych torów, wagonów i lokomotyw pojawią się także pociągi pospieszne i towarowe, które będą wydawały realistyczne sygnały dźwiękowe i świetlne. Największa prezentacja zawiera fragmenty szlaku kolejowego Gdynia- Kościerzyna m.in. stacja Gołubie Kaszubskie, przystanek Sławki, fragment linii w okolicach Wielkiego Kacka w Gdyni. Przyjdź i podróżuj z Nami po Kaszubach!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.