Przebadali trzeźwość pół tysiąca kierowców

czwartek, 9 maja 2019 r., 11:25
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem około 500 kierowców. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.

W czwartek od wczesnych godzin porannych na drogach całego powiatu kościerskiego można było zauważyć wzmożone kontrole, które przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Zwiększona liczba patroli miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkohol.

- Jazda pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, to surowe konsekwencje dla kierowców i przede wszystkim ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo coraz większej świadomości wśród zmotoryzowanych i coraz częstszych policyjnych kontroli, część osób bagatelizuje to zagrożenie. Dlatego mundurowi w "białych czapkach" regularnie prowadzą działania, które mają na celu wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu - podkreśla asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Podczas czwartkowej akcji policjanci przebadali około 500 kierowców.

- Dwie z nich wcześniej spożywało alkohol i nie powinni siadać za kierownicą. Pozostali przebadani kierujący byli trzeźwi - informuje asp. Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.