Trzy medale Magdy Mielnik w Armenii

czwartek, 9 maja 2019 r., 11:11
fot. nadesłane

Świetnie spisała się mieszkanka Nowej Karczmy w powiecie kościerskim Magdalena Mielnik, podczas Międzynarodowego Turnieju w Karate Tradycyjnym - Ararat Cup 2019, jaki odbył się 5 maja w stolicy Armenii, Erewaniu. Nasza reprezentantka zdobyła tam trzy medale.

Turniej Ararat Cup zorganizowany został po raz drugi, jako odpowiedź na zainteresowanie poważnymi zawodami środowisk karate z państw zachodniej Azji, Azji Mniejszej i państw kaukaskich, dawnych republik byłego Związku Radzieckiego. Dla podkreślenia prestiżu i podniesienia rangi zawodów, organizatorzy zaprosili tym razem reprezentację Polski, będącą jedną z najsilniejszych ekip na świecie w tej dyscyplinie sportu.

Polscy karatecy nie do końca odwzajemnili tę gościnność, gdyż zgarnęli większość medali, pozostawiając w pobitym polu uczestników turnieju z innych państw. Oprócz Polaków, do czołowych zawodników turnieju zaliczali się reprezentanci Rosji, Armenii, Izraela i Republiki Górskiego Karabachu.

Czołową rolę w zawodach odegrała mieszkanka Nowej Karczmy Magdalena Mielnik, która wystartowała w trzech konkurencjach. W tym jednej, drużynowej w gronie mężczyzn. W konkurencji tej zwanej en-bu, wystartowała w parze z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Krzysztofem Buczkiem, zdobywając srebro. W konkurencjach indywidualnych - kata oraz kumite, zdobyła brązowe medale. W drodze na podium pokonała reprezentantki Uzbekistanu, Rosji, Armenii, Tadżykistanu i Izraela.

Jedyne porażki w półfinałach zanotowała tylko ze swoimi koleżankami z kadry narodowej. Jest to drugi z rzędu, udany występ Magdaleny Mielnik w ważnym turnieju międzynarodowym. Wcześniej zajęła 5 miejsce w prestiżowym, bardzo mocno obsadzonym turnieju "The 1st Okinawa Karate International Tournament" w Naha, stolicy japońskiej wyspy Okinawa, w miejscu które jest światową kolebką karate.

W Japonii Magda mierzyła się z najlepszymi, japońskimi mistrzyniami karate, odnosząc cztery zwycięstwa i jedną porażkę.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.