Kościerzyna. Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

piątek, 3 maja 2019 r., 13:15
fot. AL

228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły w piątek oficjalne delegacje i mieszkańcy Kościerzyny. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się pod pomnikiem Józefa Wybickiego.

3 maja to szczególna data w kalendarzu Polaków. Tego dnia w całym kraju uroczyście obchodzona jest rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 roku - pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Nie inaczej było w Kościerzynie.

Jak co roku, uroczyste gminno-powiatowe obchody w dniu 3 maja rozpoczęły się złożeniem pamiątkowych wiązanek przed pomnikiem Józefa Wybickiego. Stamtąd poczty sztandarowe w towarzystwie orkiestry Begama i mieszkańców miasta barwnym korowodem przemaszerowali do kościoła Świętej Trójcy, gdzie wzięli udział w uroczystej mszy św.

O godzinie 14. rozpocznie się z kolei Piknik Rodzinny i Strzelanie 3-cio Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica". Podczas festynu przewidziano szereg gier i zabaw. Czas uczestnikom biesiady będzie umilał zespół 4 Takty.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.