Biało-czerwona parada rowerowa w Kościerzynie

czwartek, 2 maja 2019 r., 18:09
fot. AL

Kilkunastu małych i dużych cyklistów wzięło udział w tegorocznej Paradzie Rowerów, która przejechała ulicami Kościerzyny. W ten sposób mieszkańcy Serca Kaszub uczcili święto biało - czerwonych barw narodowych.

Z okazji przypadającego 2 maja Święta Flagi ulicami Kościerzyny po raz kolejny przejechała parada rowerów. W patriotycznym przejeździe wzięło udział kilkunastu małych miłośników dwóch kółek z rodzicami. Po pokonaniu trasy na najmłodszych czekały niespodzianki. Każde z dzieci otrzymało słodki upominek.

Finisz przejazdu na Rynku uświetniły też występy artystyczne uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej "Prymus" w Kościerzynie, która świętuje jubileusz 20-lecia działalności. Dla najmłodszych przygotowano też teatrzyk "Lech, Czech i Rus".

Dodajmy, że kościerska biało-czerwona parada rowerów rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kościerzyny i nie tylko. W tym roku na frekwencję niewątpliwie wpłynęła pogoda.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.