Srebro i brąz Mistrzostw Polski SZS dla biegaczy z gminy Kościerzyna

środa, 1 maja 2019 r., 18:15

W piątek, 26 kwietnia, w Kamionie koło Sochaczewa odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidulanych biegach przełajowych, Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego. Powiat kościerski i województwo pomorskie reprezentowała trójka uczniów ze szkół gminy Kościerzyna.

Zawody zakończyły się historycznym sukcesem biegaczy, którzy zdobyli pierwsze w historii swoich szkół medale zawodów ogólnopolskich! Jakub Kluka, uczeń Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu, zdobył srebrny medal w rywalizacji chłopców rocznika 2007 na dystansie 1000m. Amelia Pobłocka, uczennica Szkoły Podstawowej w Skorzewie, wywalczyła brązowy medal w biegu dziewcząt rocznika 2005 na dystansie 1000m. Julita Troka, także uczennica szkoły w Skorzewie zajęła 9 miejsce w rywalizacji dziewcząt na 1000m rocznika 2006.

Rywalizacja była bardzo trudna ze względu na upalną pogodę (28 stopni w cieniu) i wymagające piaszczyste, leśne trasy.

Warto wspomnieć, że aby dotrzeć do finału ogólnopolskiego, trzeba było przebrnąć przez eliminacje gminne, powiatowe i wojewódzkie. Tym większe gratulacje należą się zawodnikom a także nauczycielom WF - Grzegorzowi Tuszkowskiemu i Leszkowi Zblewskiemu, którzy przygotowywali uczniów do tych zawodów.