Majówka 2019 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 11:14

Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy, marsze i festyny - to propozycje na pierwsze dni maja w powiecie kościerskim. Zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

Wtorek, 30 kwietnia

Muzyczne Otwarcie Sezonu w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach
Już we wtorek 30 kwietnia muzyczne otwarcie sezonu 2019 w Tawernie Żeglarskiej w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach. We wtorek koncertuje SZANTOMAS, czyli Tomasz Kuręda, w środę - zespół WHITE ROOM, w czwartek - Trójmiejska Formacja Szantowa TRZY MAJTKI, piątek - WEHIKUŁ CZASU, zaś w sobotę - SZANTOMAS, czyli Tomek Kuręda & Goście. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21. Wstęp wolny!

Środa, 1 maja

Majówka w Dziemianach
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza na pełną sportowych atrakcji Majówkę. 1 maja (godzina 10) - Gminna Liga Mini Siatkówki "2" dla uczniów Szkoły Podstawowej klas 4-6 oraz (godzina 14) Turniej Piłki Nożnej - kategoria do klasy VI, dla klas VII, VIII i gimnazjum. 3 maja - przy domkach letniskowych - Violetta Cysewska od godziny 15, biegi dla dzieci na 200, 400, 600, 2000 i 10. 000 metrów. 4 maja - w Amfiteatrze Dziemiany o godzinie 18 konkursy i zabawy dla najmłodszych. O godzinie 19 rozpocznie się zabawa taneczna pod chmurką. 5 maja (godzina 14) - Turniej Piłki Nożnej - kategoria 16+. Po turnieju ognisko z kiełbaskami dla uczestników.

Koncert na kościerskim rynku
Kościerski Dom Kultury zaprasza na muzyczne rozpoczęcie majówki. We wtorek na Rynku w Kościerzynie odbędzie się pierwszy z tegorocznych wiosenno-letnich koncertów. Na scenie pojawią się Solmare Dixieland Band oraz Big Band Freddens.

Mecz Kaszubia Kościerzyna vs Bytovia II Bytów
W środę, 1 maja o godzinie 16. w Kościerzynie odbędzie się mecz w ramach rozgrywek IV ligi. Kaszubia Kościerzyna podejmie Bytovie II Bytów. Wstęp wolny! Dla wszystkich kibiców darmowa kiełbaska z grilla.

Czwartek, 2 maja

Kościerzyna. Parada Rowerowa w barwach narodowych na Rynek Miasta
W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Kościerzyna zaprasza na Paradę Rowerową w barwach narodowych, która wyruszy o godzinie 16.30 z Placu Targowego. Finisz przejazdu na Rynku uświetnią występy artystyczne uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej "Prymus" w Kościerzynie, która świętuje jubileusz 20-lecia działalności. O godzinie 17.50 teatrzyk dla dzieci "Lech, Czech i Rus".

Kiermasz Wiosenny w Starej Kiszewie
W czwartek 2 maja w godzinach od 8 do 13 odbędzie się Kiermasz Wiosenny, który odbędzie się na Targowisku Gminnym w Starej Kiszewie. W ofercie kiermaszu wszystko do ogrodu: kwiaty i cebule kwiatowe, drzewka owocowe, ozdobne oraz krzewy oraz wyroby dekoracyjne i rękodzieło.

Majówka w Parowozowni
Tradycyjnie 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się majówka, która od kilku lat gwarantuje dobrą zabawę tysiącom turystów. W programie przewidziano szereg atrakcji. Ważnym punktem programu będzie VI Turniej gry w Baśkę o Puchar Burmistrza Kościerzyny rozgrywany w zabytkowych wagonach, który co roku przyciąga rzesze miłośników tej gry karcianej. Prócz tego, warto zwiedzić w tym dniu wystawę stałą obrazującą historię Czerwonego Krzyża, skorzystać z przejażdżki drezyną, projekcji 3D oraz pokazu zasady działania kolei magnetycznej. Jak zwykle zachęcamy również do obejrzenia ruchomej makiety kolejowej o powierzchni ponad 12 metrów kwadratowych. Serdecznie zapraszamy już od godziny 10.00, wstęp wolny. 2 maja dojazd do Muzeum będzie możliwy bezpłatnym autobusem miejskim.

II Kiszewski Marsz Flagi "Nordic Walking w Barwach Narodowych"
W czwartek 2 maja o godzinie 16 odbędzie się II Kiszewski Marsz Flagi. Uczestnicy patriotycznego marszu zmierzą się z 11 kilometrową trasą. Udział jest bezpłatny jednak obowiązują zapisy. Zbiórka 2 maja br. o godzinie 16.00 przy Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie. Trasa: Stara Kiszewa - ul. Kozia - jezioro Wygonin (przystanek) - zamek Kiszewski (przystanek - poczęstunek i losowanie nagród) - Stara Kiszewa (dystans około 11 km).

Piątek, 3 maja

Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Czwartek, a więc rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłynie pod znakiem patriotycznych obchodów. W południe rozpoczną je uroczystości pod pomnikiem Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Po nich na Placu św. Jana Pawła II odprawiona msza św, zaś o 14. rozpocznie się Piknik Rodzinny i Strzelanie 3-cio Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica". Podczas festynu przewidziano szereg gier i zabaw. Czas uczestnikom biesiady będzie umilał zespół 4 Takty.

Uroczystość odsłonięcia pomnika tablicy pamięci Teodora i Bronisławy Plińskich w Wielu
Wójt Gminy Karsin oraz prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddział Wiele - Karsin zapraszają na uroczystość odsłonięcia pomnika tablicy pamięci Teodora i Bronisławy Plińskich, która odbędzie się dnia 3 maja o godzinie 15. W programie: nabożeństwo majowe w języku kaszubskim przy pomniku św. Józefa, powitanie gości przez wójta gminy, przedstawienie biografii Teodora i Bronisławy Plińskich przez Tadeusza Lipskiego, odsłonięcie pomnika przez przedstawicieli rodziny Plińskich, poświęcenie pomnika przez proboszcz parafii w Wielu ks. Jana Flisikowskiego, złożenie kwiatów przez delegacje oraz wystąpienie gości.

Dziemiańska dyszka z olimpijczykiem Łukaszem Chyłą
W piątek 3 maja odbędą się Dziemiańskie Biegi na 10 km oraz 5 km. W biegach udział weźmie olimpijczyk Łukasz Chyła. W programie: bieg przedszkolaka 200 m, bieg Klas I - III 400m Dziewczyny/Chłopcy, bieg Klas VII - VIII i Gim. 2000m Dziewczyny/Chłopcy oraz Dziemiańska Dyszka 10000 m - 10 km.

Sobota, 4 maja

Mecz Superligi Piłki Ręcznej Kobiet w Kościerzynie
Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna 4 maja na hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie podejmą KPR Jelenią Górę w ramach 29 kolejki Superligi Piłki Ręcznej Kobiet. Zapraszamy do kibicowania. Wstęp wolny!

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Grabowie

Brać strażacka gminy Nowa Karczma w tym roku dzień swojego patrona - św. Floriana świętować będzie w Grabowie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele w Grabowie o godzinie 15. Po nabożeństwie nastąpi przejazd do miejscowej remizy strażackiej, gdzie będą miały miejsce dalsze uroczystości.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.