Skradziono dwa rowery - policja szuka sprawców

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 10:44

W poniedziałkowe popołudnie z terenu opuszczonego ośrodka wypoczynkowego w Rybakach skradziono dwa rowery. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

W poniedziałek w godzinach wieczornych kościerscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów w Rybakach.

- 41-letni mieszkaniec Łubiany zgłosił kradzież dwóch rowerów o wartości 1.800 zł. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynika, że do kradzieży doszło pomiędzy godziną 17.25 a 17.55 na terenie opuszczonego ośrodka wypoczynkowego - informuje kom. Krzysztof Jaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, funkcjonariusze prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia.

Sezon rowerowy w pełni. Policjanci apeluje więc do rowerzystów o zabezpieczania swoich jednośladów, bo pozostawiony rower bez jakichkolwiek zabezpieczeń jest łatwym łupem dla złodziei. Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży naszego roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia, klace schodowej, na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym czy pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

Warto również zainwestować w zabezpieczenie roweru, skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Należy pamiętać, że nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież. Zapiszmy też numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażemy te dane policji. Te dane pomogą nie tylko w odzyskaniu utraconego mienia, ale też zwróceniu go później jego właścicielowi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.