Korne. Trzy zdarzenia drogowe - trzy osoby w szpitalu

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 10:17

Służby ratunkowe aż trzykrotnie interweniowały w niedzielne popołudnie w Kornem, gdzie doszło do trzech zdarzeń drogowych. Wskutek jednego z nich do szpitala przetransportowano matkę z dwojgiem dzieci.

Niedzielne popołudnie okazało się wyjątkowo niespokojne na drogach powiatu kościerskiego. W Kornem doszło aż do trzech zdarzeń drogowych. Pierwsze z nich miało miejsce około godziny 14.20.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący hyundaiem 71-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Oplowi Corsie, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu myśliborskiego. Tym samym doprowadził do bocznego zderzenia obu pojazdów. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującą oplem i dwójkę jej pięcioletnich dzieci. Po wykonaniu badań w szpitalu okazało się, że kobiecie i jednemu z jej dzieci nic się nie stało. Drugie dzieci pozostawiono w placówce na obserwacji. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy - informuje asp. sztab. Wiesław Bielawa z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Pół godziny później w tej samej miejscowości doszło do zderzenia VW Sharana, fiata i forda.

- Kierujący VW Sharanem 38-letni mieszkaniec Bytowa nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się bocznie z Fiatem 500, a następnie Fordem Focusem. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, a sprawca kolizji został ukarany mandatem - podaje asp. sztab. Wiesław Bielawa.

Nałożeniem mandatu karnego na sprawcę zdarzenia zakończyło się też trzecie z niedzielnych zdarzeń. Tym razem około godziny 16. kierujący BMW 35-letni mieszkaniec Kościerzyny włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu droga główną nissanowi, którym kierował 29-letni mieszkaniec Lipusza. Na szczęście zajście zakończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.