W ostatnim meczu sezonu piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo pokonali Sokoła z Kościerzyny

sobota, 27 kwietnia 2019 r., 06:50
fot. SG

W piątkowe popołudnie piłkarze ręczni SPR GKS Żukowa w derbach Kaszub podejmowali Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. W ostatnim meczu ligowych rozgrywek grupy A w sezonie 2018/2019 zwycięstwo odniósł zespół z Żukowa wygrywając 32:24.

W ostatnim meczu sezonu zawodnicy SPR mogli zrewanżować się gościom zza miedzy. Sokoły grające w osłabieniu przegrały w derbach Kaszub z żukowianami 24:32.

Początek meczu do dwudziestej drugiej minuty oscylował w granicach remisu. Sygnał do ataku w drużynie SPR dali Grzegorz Dorsz zdobywając punkt z rzutu karnego, Damian Didyk i Damian Woźniak. W konsekwencji na przerwę podopieczni Jakuba Bonisławskiego schodzili z pięciopunktową przewagą przy wyniku 17:12.

Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Gryczki w 43. minucie meczu dzięki serii czterech bramek zmniejszyli dystans do gospodarzy na trzy punkty. Do bramki SPR rzucali Jakub Reichel, Adam Konkel, Karol Bednarek i Mateusz Babieracki. Nie pozwoliło to jednak na zmianę losów tego spotkania. Ostatecznie lepszy okazał się zespół z Żukowa wygrywając 32:24.

Zadowolenia z wyniku meczu nie krył trener SPR Jakub Bonisławski.

- Cieszę się, że wykonaliśmy zadanie i do meczu podeszliśmy na sześćdziesiąt minut tak jak powinniśmy. Mecz się rozpoczął nieudanymi rzutami z naszej strony, gdyż mieliśmy bardzo dużo pozycji, których nie wykorzystaliśmy. Bramkarz rywali Sebastian Sokołowski jako klasowy zawodnik spełnił swoje zadanie, potrafiąc bronić nawet z sześciu metrów. W związku z tym początek meczu cały czas oscylował w granicach remisu. Jeśli chodzi o defensywę nie mogę mieć zastrzeżeń do drużyny. Chłopcy pracowali i poza małymi błędami indywidualnymi spotkanie zakończyło się dla nas sukcesem - skomentował przebieg spotkania trener SPR Jakub Bonisławski.

Piątkowy mecz był ostatnim w tym sezonie. Po dwudziestu dwóch kolejkach SPR uplasował się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków w wielu meczach, ponieważ zdobyliśmy punkty tam gdzie było bardzo ciężko i nikt nie dawał nam szans. SPR to bardzo młody zespół, który od zeszłego roku zrobił bardzo duży progres. Ten sezon pozwolił im zdobyć dużo cennego doświadczenia. Piąte miejsce po pierwszej rundzie w dużej mierze odzwierciedlało naszą grę. Osobiście z pracy z chłopakami jestem bardzo zadowolony, czapki z głów. Dziękuję za ich całą pracę, którą wykonali. Dziękuję młodym zawodnikom, którzy pokazali na co ich stać i potrafili wesprzeć ten zespół w trudnych chwilach - podsumował Jakub Bonisławski.

Drużyna Andrzeja Gryczki kończy sezonowe rozgrywki na trzecim miejscu.

Składy zespołów

SPR GKS Żukowo: Bartłomiej Żurawski, Karol Radecki, Dawid Szcześniak, Grzegorz Dorsz, Damian Woźniak, Szymon Adamczyk, Krzysztof Muńko, Patryk Pieczonka, Jakub Korbus, Jakub Dzieciątkowski, Jakub Zemełka, Wojciech Hajnos, Alan Benkowski, Maciej Papina, Damian Didyk.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna: Maciej Reichel, Oskar Męczykowski, Mateusz Babieracki, Jakub Reichel, Adam Konkel, Karol Bednarek, Michał Derdzikowski, Sebastian Sokołowski.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.