Światowe Obchody Dnia Ziemi w Kościerzynie

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 11:58
fot. AL

"Myślę, więc segreguję", "Siatki plastikowe zamień na papierowe", "O zdrowiu myślimy, plastiku nie palimy", "Zamiana plastiku na szkło, to jest to", "Recyklingowe zadanie to ponowne plastiku wykorzystanie", "Recykling plastika i kłopot znika", "Środowisko ponad wszystko" - między innymi z takimi sloganami na głównie przedszkolaki przemaszerowały w czwartek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

"Zmiany klimatu, zanieczyszczenie powietrza i ochrona gatunków chronionych" - te hasła przyświecały tegorocznym obchodom Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie

- Serdecznie witam wszystkich, którzy wspólnie tu w Kościerzynie zechcieli upamiętnić Światowy Dzień Ziemi. Hasłem, które przyświeca tegorocznym obchodom są zmiany klimatu, które nieubłaganie zbliżają się do nas, zanieczyszczenie powietrza i ochrona gatunków chronionych. Wy daliście temu wyraz uczestnicząc w tej manifestacji. Dumna jestem z was przedszkolaki, że tak pięknie, z takimi wymownymi hasłami jesteście tu z nami. Myślę, że dorośli powinni brać z was przykład, jak należy postępować - mówiła Teresa Preis, prezes Powiatowej Ligi Ochrony Przyrody w Kościerzynie.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie tradycyjnie rozpoczęły się barwnym przemarszem ulicami miasta spod kościerskiej "szóstki" do Ogródka Jordanowskiego, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie festynu.

Podczas imprezy nie brakło tematycznych występów oraz licznych konkursów. Wśród tych ostatnich ich uczestnicy mogli zmierzyć się z układaniem puzzli ekologicznych, czy wiedzą na temat segregacji odpadów i minimalizacji objętości wytworzonych odpadów.

Sporą popularnością cieszyły się także stoiska między innymi: Nadleśnictwa w Kościerzynie i Lipuszu, KOS-EKO, Ligi Ochrony Przyrody, Parków Krajobrazowych, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, straży pożarnej czy policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.