Nie ma się co wstydzić fizjoterapeuty

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 09:05
fot. nadesłane

Korzystanie z pomocy fizjoterapeuty nie powinno stanowić wstydu, ale w dzisiejszych czasach ludzie sami nie są pewni, do kogo powinni się udać, gdy ich boli. Często ignorujemy sygnały wskazujące na to, że dzieje się z nami coś niedobrego. W związku z tym musimy niekiedy tak operować swoim czasem, żeby znaleźć moment na wizytę.

Dobry fizjoterapeuta - Katowice są jednym z miast, w którym można takiego znaleźć - szybko znajdzie źródło naszego bólu.Łykanie na potęgę tabletek przeciwbólowych nie zniweluje bowiem tego, co faktycznie może siedzieć w naszym kręgosłupie. Tymczasem fizjoterapeuta zajmie się naszymi bólami mięśniowymi, zrobi masaż, zaleci pewne ćwiczenia. Jeśli będziemy stosować się do zasad, które nam wyznaczy, najprawdopodobniej wyleczymy się z bólu. Musimy jednak potraktować go poważnie, tak jak lekarza. Każdy fizjoterapeuta ma za sobą trudne studia, na których uczy się bardzo skomplikowanego przedmiotu: anatomii. Nawet młodzi lekarze mają z nim olbrzymi problem. Dobry fizjoterapeuta będzie nam w stanie powiedzieć, gdzie dokładnie dzieje się nam krzywda. Możemy przecież równie dobrze nadal narzekać na ból, ale czasami może być nawet za późno. Do fizjoterapeuty ludzie chodzą z różnymi przypadłościami, czasem nawet z chorobami płuc, bowiem fizjoterapeuta będzie umiał dobrać takie ćwiczenia, dzięki którym łatwiej się nam będzie później oddychało.

Wizyta u fizjoterapeuty jest czasem koniecznością

Fizjoterapeuta od razu kojarzy się nam z rehabilitacją. Słusznie, bo i tym się zajmuje. Jeśli przeżyliśmy jakąś kontuzję, to powrót danej kończyny do zdrowia będzie zadaniem fizjoterapeuty właśnie. Po wszystkich skręceniach, urazach czy złamaniach chodzimy właśnie do tego specjalisty, żeby się wzmocnić. Dobierze on nam takie ćwiczenia, które nie tylko pozwolą szybko wrócić do zdrowia, ale przede wszystkim przyniosą nam ulgę w olbrzymim bólu. Bardzo wskazane jest odwiedzać go również wtedy, kiedy dokuczają nam bóle o różnej proweniencji. Fizjoterapeuta zna budowę naszych mięśni i będzie umiał wszystko zrobić tak, byśmy byli możliwie jak najzdrowsi.

Odwiedziny u fizjoterapeuty to nie wstyd

Niektórzy nie chodzą do fizjoterapeuty, bo boją się, że inni zaraz pomyślą, że z czymś nie domagają. To działa na podobnej zasadzie jak niechęć do odwiedzania lekarza. Nie ma w tym żadnego rozsądku, bowiem wszyscy musimy odwiedzać specjalistów, kiedy coś nam dolega. Opinie innych ludzi nie mają tutaj żadnego oparcia. Oni nie przyniosą nam takiej ulgi, jak dobry fizjoterapeuta. Tychy to miejsce, gdzie znajdziemy samych najlepszych specjalistów w swoim fachu. Jeśli pochodzimy ze Śląska, koniecznie sprawdźmy, czy w naszym pobliżu nie ma osób, które zajmują się fizjoterapią.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.