W szafie przechowywał pół kilograma narkotyków - 31-latek zatrzymany

środa, 24 kwietnia 2019 r., 11:13
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Przed kilkoma dniami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zdobyli informację o tym, że w jednym z mieszkań w Kościerzynie przebywa mężczyzna mający związek z przestępczością narkotykową.

- Podczas przeszukania mieszkania 31-latka, kryminalni zabezpieczyli blisko 270 gramów marihuany i 200 gramów amfetaminy. Mężczyzna przechowywał narkotyki w reklamówce ukrytej w szafie w jednym z pokoi. Zabezpieczone środki zostały poddane analizie przez biegłego. Zatrzymany trafił do policyjnej celi i w piątek został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, w której usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość środków psychotropowych - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, w tej chwili policjanci ustalają źródło pochodzenia środków. Decyzją sądu wobec mężczyzny został zastosowany trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.