Grzybowo. 58-latek stracił prawo jazdy

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 10:21

Minimum na trzy lata straci prawo jazdy 58-latek, którego w czwartek w Grzybowie jadącego VW Caddy zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu.

Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali do kontroli VW Caddy, za kierownicą którego siedział 58-letni mężczyzna. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał dwa promile alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.