Dziewięć medali kościerskich karateków na Otwartych Mistrzostwach Pomorza

sobota, 20 kwietnia 2019 r., 10:30
fot. nadesłane

Dziewięć medali, w tym pięć złotych, zdobyli karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się w minioną sobotę, w hali AWFiS w Gdańsku.

W zawodach wystartowało 252 zawodników z 11 klubów z województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Organizatorem turnieju była Pomorska Federacja Sportu i Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego a partnerami wspierającymi Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin" reprezentowany był przez następujących zawodników: Wiktoria Narloch, Hanna Chustak, Helena Koseda, Antonina Czarnowska, Julia Sadłoch, Amelia Łukowska, Oliwia Wnuk-Lipińska, Jakub Liedtke, Piotr Jarząbek, Adrian Szyca, Jakub Kasprzykowski, Mikołaj Kowalczyk, Mateusz Jażdżewski, Leszek Zwolakiewicz, Maksymilian Gdaniec, Roch Mazurkiewicz, Paweł Zarębski, Jakub Zwolakiewicz i Nikodem Jarząbek.

Podopieczni Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, trenujący w sekcjach w Kościerzynie, Lipuszu i Karsinie, wywalczyli łącznie dziewięć medali i jedno punktowane, czwarte miejsce, godnie reprezentując klub i powiat kościerski. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ zawodników z coraz mocniej rozwijającej się sekcji w Karsinie, których udziałem był jeden złoty oraz dwa srebrne medale.

Medale dla kościerskiego klubu zdobyli:

Złote:
Helena Koseda
Roch Mazurkiewicz
Nikodem Jarząbek
Jakub Liedtke
Leszek Zwolakiewicz

Srebrne:
Piotr Jarząbek
Adrian Szyca

Brązowe:
Antonina Czarnowska
Amelia Łukowska
Czwarte miejsce:
Maksymilian Gdaniec

Turniej był jednym z etapów przygotowań do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci oraz Mistrzostw Polski. Obie imprezy odbędą się we Wrocławiu i Lublinie w czerwcu br.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.