Policja szuka sprawców kradzieży rowerów i apeluje o zabezpieczanie jednośladów

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 11:57

W środę kościerscy policjanci otrzymali aż dwa zgłoszenia kradzieży rowerów z terenu miasta. W obu przypadkach użytkowniczki jednośladów, pozostawiając je w miejscu publicznym, nie zabezpieczyły je w żaden sposób. Funkcjonariusze szukają więc sprawców kradzieży i podkreślają, że pozostawiony i niezabezpieczony przed kradzieżą rower jest łatwym łupem dla złodziei.

- Jedna z mieszkanek powiatu kościerskiego zgłosiła kradzież roweru o wartości około 1.000 zł, a pozostawiło go przed jednym z kościołów. 34-latka z kolei pozostawiła niezabezpieczony jednoślad o wartości około 500 zł przed instytucją publiczną - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, funkcjonariusze prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia. Apeluje też do rowerzystów o zabezpieczania swoich jednośladów, bo pozostawiony rower bez jakichkolwiek zabezpieczeń jest łatwym łupem dla złodziei.

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży naszego roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia, klace schodowej, na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym czy pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

- Warto zainwestować w zabezpieczenie roweru, skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Należy pamiętać, że nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież - radzi asp. Piotr Kwidziński.

- Zapiszmy też numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażemy te dane policji. Te dane pomogą nie tylko w odzyskaniu utraconego mienia, ale też zwróceniu go później jego właścicielowi - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.