Daniel Pek mistrzem świata

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., 15:10
fot. nadesłane

Złoty medal w biegu na dystansie 3 km oraz brązowy w biegu na 6 km wywalczył Daniel Pek, zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo na rozegranych w miniony weekend (6-7 kwietnia) w Trzebnicy Mistrzostwach Świata INAS w biegach przełajowych! To kolejny międzynarodowy sukces podopiecznego Leszka Zblewskiego.

Do złota wywalczonego w klasyfikacji indywidualnej biegu na 3 km Daniel dołączył także złoty medal w klasyfikacji drużynowej. W niedzielę w biegu na dłuższym dystansie Daniel zajął 3 miejsce a Polska w klasyfikacji drużynowej została sklasyfikowana na drugim miejscu. Daniel występ na mistrzostwach świata zakończył więc z dorobkiem 2 złotych, 1 srebrnymi 1 brązowym medalem.

Występ Daniela to dobry prognostyk przed sezonem letnim i najważniejszą imprezą sezonu, którą będą Paraolimpijskie Mistrzostwa Świata w Dubaju.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Świata INAS:

Dystans 3km:
1. Daniel Pek (Polska)
2. Sylwester Jaciuk (Polska)
3. Ndiaga Dieng (Włochy)

Dystans 6km:
1. Sylwester Jaciuk (Polska)
2. Luces Manuel Gomes (Hiszpania)
3. Daniel Pek (Polska)

nadesłane/UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.