Ogólnopolskie sukcesy tancerzy RYTM Kościerzyna

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., 11:06
fot. nadesłane

Kolejne sukcesy na swoim koncie mają tancerze zespołu Rytm ze Studia Dance&Rytm. 70-osobowa grupa reprezentował kościerski zespół podczas aż trzech festiwali. Ze wszystkich powrócili z medali. Wyjątkowo udanie zakończył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w Obornikach Wielkopolskich, podczas którego kościerscy tancerze aż siedmiokrotnie stawali na podium.

W ostatnim miesiącu tancerze zespołu Rytm ze Studia Dance&Rytm wzięli udział w trzech ogólnopolskich konkursach tańca. 26 marca zaprezentowali się podczas 20. edycji Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza w Białych Błotach. Była to rekordowa edycja pod względem liczby uczestników, ponieważ zgłosiło się ponad 3100 uczestników. Kościerscy tancerze wywalczyli trzecie miejsce.

4 kwietnia w Obornikach Wielkopolskich odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego LET’S DANCE, w którym wzięło udział ponad 1.200 tancerzy z całej Polski. Zawodnicy w różnym wieku mierzyli się w tańcu hip-hop, disco oraz innych formach. Tancerze Rytmu stawali tam aż siedmiokrotnie na podium.

Trofea zdobyli w następujących kategoriach:
- I m. w kat. hip-hop formacje 16+
- I m. w kat. hip-hop miniformacje 31+
- II m. w kat. hip-hop formacje do 11 lat
- II m. w kat. hip-hop miniformacje do 11 lat
- II m. w kat. hip-hop formacje 12-15 lat
- II m. w kat. hip-hop miniformacje 12-15 lat
- III m. w kat. hip-hop mini formacje 16+

Dwa dni później reprezentacja zespołu RYTM wzięła natomiast udział w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych "Dance Group" w Gdańsku zdobywając drugie miejsce w kategorii hip-hop formacje 12-15 oraz trzecie miejsce w kategorii hip-hop formacje do 11 lat.

Przypomnijmy, że Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm działa przy Studiu Tańca DANCE&Rytm w Kościerzynie. Istnieje od ponad 23 lat.

- Ciężka praca i poświęcenie opłaciło się. Tancerze mają na swoim koncie tytuły wicemistrzów Polski oraz tytuł piątego finalisty Mistrzostw Europy i Świata. Instruktorzy grup to: Łukasz Troka, Małgorzata Weiss, Magda Nykiel i Roksana Blok. Nasze studio powstało z miłości do tańca i nauczania dzieci. Nawiązaliśmy wspaniałe kontakty z tancerzami podczas kilkukrotnych wyjazdów na mistrzostwa m.in. do Włoch, Niemiec, Czech czy Danii. Uczestniczyliśmy w wielu konkursach i występach, tworząc tym samym silną reprezentację naszego miasta, województwa i kraju - wspomina Joanna Szwed.

- Nasi pierwsi tancerze są już dorośli i mają własne rodziny, a ich dzieci tańczą, idąc w ślady rodziców. Niektórzy do nas wrócili i tańczą nadal, stąd pierwsze tegoroczne trofeum ekipy 31+ - dodaje.

AL
info. Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.